Perfumy męskie (i damskie) Calvin Klein One – recenzja i opinia

CK One to zapach, który marketingowo jest określany jako unisex. Uważam, że ten zapach równie dobrze sprawdzi się na kobiecie jak i mężczyźnie, ale niniejsza recenzja i ocena będzie dotyczyła tylko perfum męskich (prawdopodobnie za niedługo recenzję dla kobiet przeprowadzi moja żona – stay tuned).

Realne zdjęcia perfum:

Pierwszym zaskoczeniem było to, że perfumy CK One otrzymałem odfoliowane. Na początku byłem pewny, że produkt pochodzi np. ze zwrotu internetowego (a zgodnie z prawem możemy taki produkt otrzymać), ale myliłem się. Butelka była nieotwarta, a po przewertowaniu kilku for okazało się, że CK One nie są domyślnie zapakowane w celofan. Dziwne – ale możliwe. Najważniejszy jest przecież zapach. Pierwsze wrażenie było jednoznaczne: przecież to zapach czysto kobiecy. W nutach otwierających wyczułem cytrusy: mandarynkę, cytrynę i – po doczytaniu składu – także bergamotkę i papaję. Tego typu składniki są używane w perfumach damskich, szczególnie bez silnej kontry w postaci mchu czy drewna. W czasie rozwijania się zapachu nie byłem pewny czy wybrałem właściwą butelkę, bo najmocniej przebijały się nuty kwiatowe, także kojarzone z perfumami damskimi. Dopiero kiedy zapach wysechł i przybrał ostateczną formę – tę która unosi się wokół Ciebie po kilku minutach przez kilka godzin – zrozumiałem dlaczego ten zapach jest określany jako unisex. Piżmo (choć na pewno nie naturalne) oraz bursztyn sprawiają, że pierwsze i drugie wrażenie staje się bardziej stonowane, a perfumy przyciągające ale niekoniecznie kobiece. To jednak na razie moje subiektywne wrażenia, które niekoniecznie muszą się pokryć z wrażeniami współpracowników, którzy pomagają mi ocenić każdy nowy zapach który ze sobą – a raczej na sobie – przynoszę.

Praca

Efekt przyjścia do pracy w asyście zapachu Calvin Klein One był do przewidzenia. Kobiety wąchały go z zaciekawieniem, a mężczyźni z podejrzliwością. Cechą faceta jest to, że nawet kiedy jakiś zapach czy ubranie w głębi duszy mu się podobają, to czasem wstydzi się do te przyznać. To była jedna z tych okazji. Ogólnie perfumy zostały przyjęte pozytywnie, choć kiedy poprosiłem o szczerą opinię, dowiedziałem się że nie jest to zapach najbardziej „męski”. Coś w tym jest, choć „męskość” perfum nie zawsze jest zaletą. Kiedy spojrzymy na Ambition od MB albo Versace Eros okazuje się, że kobiety przyciągają zapachy raczej niebanalne – i nie koniecznie brutalnie męskie. Wiedziałem jednak że prawdziwa próba odbędzie się wieczorem, podczas spotkania z przyjaciółmi. Ja już wiem jak ona wyszła – wy dowiecie się za chwilę.

Spotkanie towarzyskie

Odważny, piękny i „dziwny” to trzy najczęściej padające pod kątem tego zapachu określenia. O ile jeden z moich kolegów zarzekał się, że nigdy nie popsikał by się tymi perfumami, to reszta przyjęła go zdecydowanie pozytywnie. Są butelki które dają nam temat do dyskusji i to była właśnie jedna z nich. Padły pytania dotyczące stosunku ceny do jakości (perfumy należą do tych tańszych), okazji w czasie których można użyć CK One oraz wieku osób dla których są przeznaczone. W skali od 0 do 10 perfumy zostały ocenione średnio na 7 punktów, a na uwadze trzeba mieć że:

  • są to perfumy, które podobnie jak CK Shock można nosić już w bardzo młodym wieku
  • unisex to bardzo trafne określenie
  • raczej nie na poważne okazje
  • uniwersalność może być ich wadą – bo ciężko je dopasować do konkretnej sytuacji.

Moje wrażenia i opinie

Ocena 7/10 bardzo dobrze oddaje mój stosunek do tego zapachu. Jest zdecydowanie poprawny, jest w nim trochę męskości i dużo kobiecości – co nie jest złą cechą, szczególnie kiedy chodzi o perfumy, gdzie zapach „kobiecy” to po prostu nuty słodkie. Osobiście są to perfumy które kupiłbym osobie w wieku około 15-18 lat niezależnie od płci, gdybym miał wybrać coś czego będzie mógł bez skrępowania używać na co dzień. Jak widać, mamy już sposób użycia dla tych perfum, więc moja ocena to bardzo dobry z plusem – czyli 7 na 10 🙂

Gdzie kupić

Perfumy od CK można kupić praktycznie wszędzie. Klasycznie zostawiam link do Notino, ale jeśli znajdziesz je gdzieś taniej, nie musisz się przejmować – ten zapach nie jest raczej często kopiowany ze względu na swoją niską cenę.

https://www.notino.pl/calvin-klein/ck-one-woda-toaletowa-unisex/

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz