Perfumy męskie Versace Eros – recenzja i opinia

Poszukiwanie nowych zapachów to bardzo trudne zajęcie, więc czasem zwracam się w stronę czegoś bardziej oklepanego, ale sprawdzonego i oryginalnego. Mówię tutaj perfumach, których można używać niezależnie od wieku, statusu społecznego czy naszych upodobań, ale tylko w określonych sytuacjach. Mam tutaj oczywiście na myśli Versace Eros – zapach namiętności i romantyzmu.

Realne zdjęcia perfum:

Jak widać na zdjęciach, butelka jest umieszczona w granatowym kartoniku z wizerunkiem Erosa – greckiego boga namiętności . Sam wizerunek jest wygrawerowany a nie nadrukowany, można to dobrze wyczuć pod palcami. Co więcej, naniesione złote napisy sprawiają, że kartonik sprawia uczucie produktu premium – a jeśli patrzymy pod kątem ceny to na pewno taki jest. Sama butelka także jest bardzo oryginalna, widać na niej wizerunek Erosa a także coś w rodzaju labiryntu (choć mogę się mylić i ten wzorek coś znaczy, aż tak mnie to nie ciekawi).

Czas na recenzję samych perfum. Podobnie jak Michael Bonett Ambition, ten zapach rozpoczyna się bardzo słodko. W odróżnieniu od zapachu MB, tutaj słodkość zamiast przechodzić w bardziej męskie, ciekawe nuty, staje się intensywniejsza. Pierwsze nuty to z pewnością mięta, pomarańcza oraz jabłko (przez producenta opisywane jako zielone jabłko). Opisanie tego zapachu jako mdląco słodki nie byłoby dużą przesadą, ale zacząłem się zastanawiać czy to na pewno źle? Perfumy od Versace zwykle wyróżniają się z tłumu innych, podobnych do siebie zapachów. Ułożenie obok siebie samych słodkich nut sprawia, że mimo iż zapach jest słodki, to z pewnością dodaje on energii i pewności siebie – szczególnie w kontaktach z kobietami. Przychodzą mi do głowy sytuacje, w których ten zapach sprawdziłby się idealnie ;).

Nie uprzedzajmy jednak faktów – czas na przetestowanie Versace Eros w praktyce.

Praca

Każdy z testowanych przeze mnie zapachów „ubieram” najpierw do pracy. Mam tą wątpliwą przyjemność pracować z ludźmi którzy są przyzwyczajeni do zapachowych ekstrawagancji – wątpliwą, bo jeśli przyjdę pachnący czymś, co nie jest przyjemne dla nosa, wiem że zostanę skrytykowany. Tym razem jednak tak się nie stało. Każdy ze współpracowników okazał zainteresowanie, bo był to zapach który gdzieś, kiedyś wyczuli, ale nie mogli odnaleźć. Jeśli chodzi o „podobieństwo” to wskazywali tutaj głównie na zapachy słodkie takie jak Prada Amber Intense, ale żaden z wymienionych nie mógł równać się słodkością z zapachem od Versace. Ogólny odbiór był bardzo pozytywny, ze wskazaniem, że nie są to perfumy które można nosić codziennie – na pewno nie takie które staną się naszym „wizytówkowym” zapachem.

Wyjście towarzyskie

Po pracy przyszedł czas na kolejny test – wyjście z przyjaciółmi. Dla pewności odświeżyłem zapach (na mojej skórze pozostawia on naprawdę dużo do życzenia), a następnie ruszyłem w miasto. Pierwsze zaskoczenie miało miejsce na przystanku, kiedy widziałem że pewna Pani bardzo chce spytać co to za zapach (ewentualnie miała katar, w każdym razie intensywnie pociągała nosem tuż obok mnie). W czasie spotkania przy piwie i krótkiej dyskusji doszliśmy wspólnie do wniosków, które ja sam wyciągnąłem już na podstawie reakcji współpracowników:

 • zapach przeznaczony dla osób w każdym wieku ALE
 • nie w każdej sytuacji
 • bardzo dobre perfumy na randkę czy romantyczne spotkanie we dwoje
 • odpadają w przypadku sportu czy poważnych spotkań biznesowych (chyba że chcemy oczarować kontrahentkę 🙂 )
 • trochę drogie jako zapach używany tyko w jednym celu, ale za to bardzo bardzo oryginalne

Moje wrażenia i opinie

Osobiście zdecydowałbym się na te perfumy tylko w trakcie poszukiwań drugiej połówki, albo na specjalne okazje typu rocznica ślubu czy miesiąc miodowy. Cena w okolicach 239 zł/100 ml to w przypadku perfum tej klasy (pięknie skomponowanych i stworzonych z użyciem wysokiej jakości składników) to nic, co wzbudzałoby moje zdziwienie. Czy kupiłbym te perfumy na prezent? Raczej nie. Czy będę kupował je po przetestowaniu? Zobaczymy – mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności 🙂

Gdzie kupić?

Perfumy Versace Eros można kupić w dowolnej perfumerii internetowej, ja swoje kupiłem w Notino ze względu na możliwość ewentualnego zwrotu, ale chyba zostaną ze mną na dłużej. Spokojnie możesz je znaleźć i powąchać na miejscu np. w Sephorze, ale zanim się na nie zdecydujesz, pochodź w nich cały dzień i sprawdź czy oszałamiająca słodkość tego zapachu Cię nie przytłoczy.

https://www.notino.pl/versace/eros-woda-toaletowa-dla-mczyzn/

 

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. X

  Artykul o Eau de Toilette czy Parfum?

  1. Saradowski

   Eau de Toilette – przepraszam za zmylenie tytułem ale szukający używają słów „Perfumy”, pamiętaj że to różne zapachy, mimo że nazywają się tak samo, łatwo można się pomylić

Dodaj komentarz