Perfumy męskie Michael Bonett Ambition – recenzja i opinia

Jako pasjonat perfumeryjny, szukam wśród dostępnych na rynku zapachów czegoś oryginalnego, ciekawego, i zwracającego uwagę. Przetestowałem już dziesiątki różnych propozycji od tych bardzo popularnych do niesamowicie niszowych. Dzisiaj skupimy się na analizie perfum, które zwróciły moją uwagę w jednej z internetowych perfumerii ze względu na zadziwiająco dobre oceny – chodzi mi tutaj o Michael Bonett Ambition w czarnej, matowej butelce.

Realne zdjęcia perfum. Przód:

I tył:

Kartonik jest bardzo estetycznie zafoliowany w gruby celofan. Prezentacyjne bez zarzutu. W środku znajdziemy butelkę wykończoną matową farbą ze srebrnymi napisami i czarną nakrętką. Całość bardzo dobrze pasuje do srebrnej główki spray’u.

No dobrze, wygląd wyglądem (choć sama prezentacja butelki jest naprawdę ważna np. jeśli kupujemy perfumy na prezent). Ale co z zapachem?

Pierwsze psiknięcia uderzyły we mnie nutą cytrusową, za którą według producenta odpowiada czerwona mandarynka. Po chwili lekko słodkawy zapach mandarynki został zagłuszone przez bardziej męskie nuty mięty pieprzowej i cynamonu. Zapach faktycznie jest dość niespotykany, według mnie najbardziej przypomina Davidoff Silver Shadow Pure Blend, jest może delikatnie słodszy. Moje wrażenia na początku były dość mieszane (ze względu na delikatną słodkość zapachu), ale po kilku minutach, kiedy zapach się już rozwinął, naprawdę zaczął mi się podobać. Zresztą nie tylko mi – żona po wejściu do pomieszczenia spytała się co tutaj tak pięknie pachnie.

Po dokładniejszym przeanalizowaniu nut zapachowych doszedłem do wniosku, że męskości zapachowi dodają przede wszystkim nuty drzewne. Gdyby nie one, byłby on dla mnie za słodki.

Perfumy jak zwykle z moim naukowym podejściem przetestowałem w kilku sytuacjach. Efekty poniżej 🙂

Praca

Współpracownicy są już przyzwyczajeni do moich zmieniających się ciągle zapachów, więc nie spodziewałem się specjalnego zainteresowania. Największe uznanie mój zapach znalazł wśród kobiet, jedna z koleżanek zwróciła mi uwagę na podobieństwo do Paco Rabanne 1 million. Faktycznie, perfumy mają zapach podobny ale nie identyczny – zapach Paco jest trochę słodszy i wydaje mi się, że mniej intensywny. Podobieństwo może wynikać z użycia pomarańczowej mandarynki. Po szybkiej ankiecie przy kawie dowiedziałem się że perfumy są bardzo ładne, męskie i przede wszystkim nie „dziadkowe”. To zwróciło moją uwagę – faktycznie, nie ma w nich typowych garniturowych nut mydlanych i skórzanych. Ogólna ocena współpracowników była bardzo pozytywna – pamiętajcie jednak, że byli to ludzie w wieku 25-35 lat, czyli stosunkowo młode towarzystwo.

Wyjście towarzyskie

W towarzystwie moich przyjaciół nie tylko ja interesuję się perfumami. Noszony przeze mnie zapach został odebrany z ciekawością, razem próbowaliśmy rozpracować jedną z nut, która szczególnie zwracała na siebie uwagę. Okazało się, że to róża. Zapach jest wyczuwalny bardzo słabo (i dobrze, bo inaczej perfumy nie byłyby męskie), ale dodaje im niesamowitego charakteru i sprawia, że zapach podoba się kobietom. Ogólne wrażenia po krótkiej debacie:

  • zapach zdecydowanie przeznaczony dla osób młodszych (25-35 lat)
  • raczej do klubu czy na randkę niż pogrzeb
  • fajny, ciekawy i stosunkowo niespotykany
  • w tej kwocie wydaje się dobrym zakupem szczególnie, jeśli nie masz jeszcze swojego ulubionego zapachu

Moje wrażenia i opinie

Jak na zapach w tej cenie – między 150 a 200 zł za 100ml –  z pewnością jest to dobry wybór. Perfumy są bardzo ładne, zwracają na siebie uwagę i przyciągają komplementy, są stosunkowo trwałe, a co ważne dzięki zapachom takim jak pomarańczowa mandarynka można je nosić zarówno w lato jak i w zimę. Jeśli stoisz przed decyzją jakie męskie perfumy kupić, a wiesz jeszcze co lubisz – albo szukasz perfum na prezent – z pewnością nie zawiedziesz się na Michael Bonett Ambition.

Gdzie kupić?

Perfumy MB można kupić w kilku perfumeriach internetowych (obecnie nie ma ich w Douglasie ani Sephorze, sprawdziłem). Znajdziesz je w dobrej cenie np. tutaj:

https://kolekcjaperfum.pl/produkt/michael-bonett-ambition-perfumy-dla-mezczyzn-100ml/

 

 

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz