Perfumy męskie BURBERRY Mr. Burberry for Men – recenzja i opinia

BURBERRY to marka kojarząca się z szykiem i elegancją, mająca swoje korzenie w Londyńskich klubach dla gentlemanów. Czy zapach BURBERRY for Men sprawi, że poczuję się jak prawdziwy arystokrata? Sprawdzimy to w dzisiejszej recenzji 🙂

Zdjęcie perfum:

Niestety, zapachu od BURBERRY nie udało mi się kupić w żadnej z perfumerii (ta recenzja pochodzi z czasów, w których przez pandemię nie wszystko było dostępne na czas), ale jeden z moich przyjaciół pożyczył mi butelkę na kilka dni. Z tego powodu nie posiadam niestety realnych zdjęć, a powyżej widzicie zdjęcie poglądowe. Mimo to, na podstawie tego co trzymałem w dłoniach, twierdzę, że butelka bardzo dobrze oddaje znajdujący się w środku zapach. Elegancka, prosta ale z dodatkiem kokardki sprawia wrażenie eleganckiej i dystyngowanej.

A sam zapach? Można go określić tak samo. Wiele osób słysząc o perfumach „eleganckich”, obawia się że będą one bardziej pasować do ich ojca albo dziadka niż do nich samych. I często tak jest, bo BURBERRY nie skomponuje się dobrze z dresowymi spodniami albo jeansem. Grupy zapachów które znajdziemy w Mr Burberry for Men to przyprawy i drewno, więc mogą kojarzyć się ze starszym panem, ale tylko osobie która nie zna się na perfumach. Po kilku sekundach od psiknięcia z tych ekstremalnie męskich zapachów wyłaniają się nuty lawendowe, miętowe oraz pomarańczowe, co nadaje im przyciągającego charakteru. Mimo to, mi zapach kojarzy się z eleganckim mężczyzną w muszce i smokingu, który takie kreacje preferuje na co dzień a nie od święta – czyli z angielskim elegantem. Wiem, że w Polsce także znajdziemy ludzi którzy preferują takie zapachy, więc jeśli jesteś jednym z nich, Mr Burberry for Men będzie dla Ciebie wprost idealny. A jak zareagują na niego współpracownicy? Sprawdzimy 🙂

Praca

Zwykle jestem w stanie przewidzieć reakcję współpracowników na zapach który na sobie przynoszę. W przypadku BURBERRY for MEN się to nie udało. Pierwszy komentarz który usłyszałem brzmiał „co tu tak dziwnie pachnie”. Mimo iż nie natchnął mnie zbytnim optymizmem, zacząłem krążyć bo biurze w poszukiwaniu szczerych recenzji mojego nowego odkrycia. Były one jednak bardzo mieszane. Zrozumiałem, że jest to jedna z kompozycji które się albo kocha albo nienawidzi. Często dzieje się tak przez któryś ze składników produktu – myślę że tutaj odpowiedzialne są perfumy takie jak kardamon czy gałka muszkatołowa – a także cynamon czy drzewo sandałowe. 4 na 10 opinii były zdecydowanie negatywne, 2 pozytywne a 4 zdecydowanie pozytywne. To sprawi, że ostatecznym testem zapachu Mr Burberry for Men okaże się spotkanie z przyjaciółmi – tak też się stało.

Spotkanie towarzyskie

Mimo, iż spotkania z przyjaciółmi odbywają się najczęściej na świeżym powietrzu w lato albo w barze zimą, postanowiłem pobawić się w docelowego użytkownika perfum od BURBERRY, czyli angielskiego arystokratę. W tym celu ubrałem garnitur (chciałbym napisać „najlepszy”, ale niestety mam tylko jeden) i najbardziej elegancką muszkę jaką znalazłem w szafie, i tak wystrojony wszedłem do baru. Kiedy usiadłem, nikt nie miał odwagi zapytać o co chodzi, więc sam zainicjowałem rozmowę. I tutaj sprawy potoczyły się już zupełnie innym torem. Według ludzi bardziej znających się na perfumach, ten zapach idealnie sprawdzi się dla osoby noszącej na co dzień eleganckie ubrania. Idealne dla wysokiej rangi dyrektora, prawnika etc. Dla managera w korporacji – raczej nie. Nuty korzenne po prostu świetnie pasują do oficjalnych sytuacji, a dodatek lawendy i pomarańczy zapobiega uznaniu ich za „dziadkowe”. Z dyskusji wynikło kilka konkluzji, m. in:

  • Wiek nie ma tu znaczenia, bo mogą być to perfumy zarówno dla 20 jak i 60 latka
  • Ale znaczenie ma już styl bycia, ubioru, nawyków
  • Co prowadzi do konkluzji że są to perfumy tylko dla „gentlemanów”
  • … i nie ubieraj ich do dresu 🙂

Moje wrażenia i opinie

Po przeczytaniu poprzednich akapitów pewnie domyślasz się co tutaj napiszę. A więc krótko i na temat: perfumy od BURBERRY dostają po 10 punktów za zapach i oryginalność, i 1 za uniwersalność. Oznacza to, że jeśli szukasz perfum idealnych do garnituru, dla poważnego mężczyzny, to będzie to prawdopodobnie najlepsza kompozycja – oprócz klasycznych przypraw i drewna, są tutaj też nuty pozwalające uniknąć łatki „dziadka”.

Gdzie kupić

Perfumy BURBERRY można kupić w dowolnej perfumerii internetowej, bo są podrabiane raczej rzadko. Niestety ostatnimi czasy bardzo ciężko je dostać, więc podrzucam link do miejsca, w którym na pewno są dostępne w momencie pisania tego artykułu:

https://www.notino.pl/burberry/mr-burberry-woda-perfumowana-dla-mezczyzn/p-635072/

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz