Perfumy damskie Calvin Klein Euphoria – recenzja i opinia

Calvin Klein Euphoria to zapach obecny na rynku perfum damskich od 2005 roku, kiedy to został zareklamowany jako „perfumy luksusowe”. W obecnych czasach, kiedy ich cena ustabilizowała się na przyzwoitym poziomie, jest to zapach z pewnością warty uwagi. Zapraszam na recenzję perfum damskich CK Euphoria.

Zdjęcie perfum:

 

 

Z założenia buteleczka Euphoria powinna przypominać kwiat lotosu. Czy tak jest oceńcie sami. Nie można jej jednak zarzucić braku oryginalności, bo nie przypomina niczego innego z czym miałem do czynienia do tej pory. No dobrze, ale nas bardziej interesuje zapach. W opisie perfum występuje duża ilość składników, a nie wszystkie jestem niestety w stanie rozpoznać. Wygląda to mniej-więcej tak: granat, persymona, zielone nuty, czarna orchidea, kwiat lotosu, kwiat champaca, płynny bursztyn, drewno mahoniowe, czarny fiołek, akord kremowy. Osobiście wyczułem tam granat, fiołek oraz coś, co sam opisałbym jako zapach „kremowy”, który nadaje perfumom delikatności i kobiecości. Reszta składników z pewnością jest tam obecna, ale są według mojej opinii zagłuszone przez trzy wymienione przeze mnie akcenty. Czyli – jak to pachnie? Pięknie. Jako mężczyzna jestem w stanie docenić dobrze skomponowane damskie perfumy, a te z pewnością do nich należą. Kompozycja jest przyjemna, nienachalna ale bardzo dobrze wyczuwalna, więc według mnie jak najbardziej nadaje się zarówno na co dzień jak i specjalne okazje. Zarówno pierwsza jak i druga ewentualność zostanie przeze mnie przetestowana w najbliższym dniu roboczym 🙂

Praca

Przyznam, że CK Euphoria to pierwszy zapach damski który zdecydowałem się ubrać do pracy. Spodziewałem się mocnej reakcji współpracowników którzy – mimo znajomości moich perfumowych ekscesów – nigdy nie mieli do czynienia z zapachem kobiecym. No i się zdziwiłem. Oprócz kilku niepewnych spojrzeń, nikt się nie odezwał. Okazało się, że każdy spodziewał się że to jedna z nowości – zapachów męskich zawierających bardzo słodkie nuty – i nikt nie chciał wyjść na niegrzecznego krytykując je. Kiedy powiedziałem wszystkim że to po prostu zapach przeznaczony dla kobiet, podejście zmieniło się z neutralnego na bardzo pozytywne. Mimo, iż wiedziałem że jedna z managerek używa dokładnie tej mieszanki (całe szczęście że nie było jej w pobliżu!), wiele osób było zaskoczonych jak bardzo złożony i ciekawy jest to zapach. Koleżanki koniecznie chciały wiedzieć jak się nazywa, co też sprawiło że się trochę zdziwiłem – byłem pewny że CK Euphoria zna już praktycznie każdy. Negatywne opinie nie wystąpiły (choć mogę przysiąc że słyszałem jedną od pana na recepcji, ale zawierała słowa nie nadające się na kulturalnego bloga), więc ja sam z dużą dozą pewności siebie uznałem, że przetestuję zapach podczas spotkania z przyjaciółmi.

Spotkanie towarzyskie

I tutaj nasz zapach narobił mi kłopotu. Kiedy badasz bardzo popularne perfumy, istnieje możliwość, że zdublujesz je z kimś innym. Dokładnie to się stało. Nie skojarzyłem, że CK Euphoria to flagowy zapach jeden z mojej koleżanek. Wszyscy byli więc delikatnie zdziwieni, że pachniałem identycznie. Kasia (którą serdecznie pozdrawiam), najpierw zrobiła delikatną awanturę z rodzaju „Czy uważasz że używam męskich perfum”, ale po wyjaśnieniu sprawy wszystko poszło już gładko. Jako że wśród znajomych posiadam kilku prawdziwych znawców zapachowych, spytałem jakie nuty wyczuwają w tym zapachu. Jakież było moje zdziwienie kiedy wymienili wszystkie (WSZYSTKIE) składniki ze strony producenta. Jedyną pomyłką był bursztyn – według CK płynny (żywica) – a według nich po prostu bursztyn identyczny jak w wielu perfumach męskich. Po dyskusji na temat CK Euphoria doszliśmy do wniosku, że:

  • jest to świetny zapach dla kobiety w każdym wieku
  • niesamowicie uniwersalny
  • popularność tych perfum może być niebezpieczna ze względu na możliwość zdublowania

Moje wrażenia i opinie

Po wzięciu pod uwagę opinii mojej żony, współpracowników oraz przyjaciół, perfumy CK Euphoria oceniam jednoznacznie pozytywnie. Zapach jest trwały, rozbudowany, uwodzicielski – jednym słowem piękny. Czy kupiłbym go dla swojej żony? Raczej nie, ze względu na jego popularność – prędzej zdecydowałbym się na coś bardziej niszowego. Jeśli jednak przymierzasz się do zakupu perfum damskich i nie wiesz od czego zacząć, Calvin Klein Euphoria może być najlepszym wyborem na poczatek.

Gdzie kupić

Perfumy od CK można kupić w każdej większej perfumerii. Osobiście zawsze staram się polecać Notino oraz Sephorę jako miejsca, gdzie ciężko natknąć się na podróbkę:

https://www.notino.pl/calvin-klein/euphoria-woda-perfumowana-dla-kobiet/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz