Perfumy Męskie Acqua Di Gio – recenzja i opinia

Acqua di Gio to w wolnym tłumaczeniu „Woda Gio”, gdzie Gio to skrót ot imienia jej twórcy – Giorgio Armaniego. Moją motywacją do opisania tych perfum była ich popularność wśród moich znajomych. Jest to co prawda woda toaletowa, ale przez wiele osób używana z powodzeniem jak perfumy na co dzień. Zamierzam sprawdzić jej mocne i słabe strony, oraz zbadać dla kogo i w jakich okolicznościach ten zapach sprawdzi się idealnie.

Realne zdjęcia perfum:

W odróżnieniu od innych męskich perfum, pudełko od Acqua di Gio jest białe. Tekstura kartonu nie jest gładka i sprawia wrażenie taniej, ale to prawdopodobnie celowy zabieg aby podkreślić prostotę tych perfum. Butelka jest przydymiana, elegancka i także prosta – bo istota tego zapachu nie kryje się w pięknych butelkach czy kartonikach. Jest elegancka, ale w przypadku Acqua Di Gio najważniejsza jest historia, która pomoże nam zrozumieć fenomen tego zapachu.

Wszystko zaczęło się na sycylijskiej wyspie Pantelleria, która zainspirowała Giorgio Armaniego do skomponowania tego zapachu. W skład perfum wchodzą wszystkie charakterystyczne zapachy tego miejsca – cytryna, limonka, jaśmin, pomarańcza, bergamotka – a także lokalne przyprawy oraz tak zwane nuty morskie. Jest to zapach który wyczuwasz wciągając mocno powietrze będąc na plaży. Wiesz już o czym mówię? Z tego a także innych powodów Acqua Di Gio stał się bardzo popularnym zapachem nie tylko wśród dojrzałych mężczyzn (choć to dla nich podobno został skomponowany). Zamierzam sprawdzić, czy legenda która narosła wokół tego zapachu ma uzasadnienie w rzeczywistości. No więc:

Praca

Na dzień dobry przywitały mnie uśmiechy i lekko uszczypliwe komentarze z rodzaju „w końcu coś normalnego”. To ważny element na który zwróciłem szczególną uwagę. Jeśli zapach jest uznawany za „normalny” to możesz być pewny, że będzie go nosić wiele osób które spotkasz na swojej drodze. Na szczęście w biurze nie było nikogo kto także znałby Acqua di Gio, więc mogłem pozbierać szczere opinie na temat tej wody toaletowej. Podsumuję je w następujący sposób: ładny zapach, przywołuje wspomnienia, bez fajerwerków. Zwróciłem jednak uwagę że nie było ani jednej osoby która by tę kompozycję skrytykowała. Wniosek jest prosty: jeśli nie lubisz się mocno wyróżniać i nie jesteś osobą wywołującą kontrowersję, może właśnie trafiłeś na swoje idealne perfumy.

Spotkanie towarzyskie

Ostateczna próba tego zapachu odbyła się tego samego dnia wieczorem. Jeśli uważnie śledzisz moje wpisy wiesz, że każde testowane perfumy są oceniane przez moich znajomych, którzy także znają się na rzeczy. To pozwala mi zebrać dwie niezależne opinie – w pracy od laików i w barze od znajomych. Tak jak w przypadku pracy usłyszałem „w końcu coś normalnego”, tutaj od razu ktoś zorientował się co mam na sobie słowami „Armani, ten coś tam di Gio”. No i miał rację. 5/6 osób przy stole znało ten zapach bardzo dobrze, jedna o nim słyszała ale nie miała z nim styczności. Dowiedziałem się, że z założenia Acqua Di Gio to perfumy unisex, ale potem ze względu na popularność wśród mężczyzn zaczęły być promowane jako męskie (ktoś wymienił znanego aktora, nie pamiętam o kogo chodziło). Wracając do tematu – zapach określiliśmy jako bardzo uniwersalny, lekki i przywołujący wspomnienia. Kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę:

  • Są to perfumy dobre w każdej grupie wiekowej ale
  • Raczej przeznaczone dla mężczyzn starszych
  • Dobre na lato i wiosnę, ale za lekkie na zimę i jesień (po prostu mogą nie być wyczuwalne, źle się komponują z zimnym powietrzem)
  • Cenowo naprawdę w porządku, choć w kategorii zapachów uniwersalnych można znaleźć coś tańszego

Moje wrażenia i opinie

Zapach Acqua Di Gio muszę ocenić pozytywnie. Jeśli szukasz czegoś naprawdę ładnego, a przy tym ponadczasowego (pamiętajmy, że został on wymyślony ponad 20 lat temu!), to te mieszanka z pewnością się sprawdzi. Jako „aktora docelowego” widzę tutaj 30 letniego mężczyznę w garniturze, pełniącego ważną funkcję, przez którą nie może sobie pozwolić na kontrowersje. Jest to też dobry zapach na początek – jeśli nigdy wcześniej nie używałeś perfum, raczej nie możesz się pomylić wybierając Acqua di Gio.

Gdzie kupić

Perfumy od Giorgio Armani najlepiej kupić w sklepie stacjonarnym lub sprawdzonym sklepie internetowym takim jak Sephora czy Notino w zależności od ceny (w ten sposób na pewno nie kupić podróbki). Poniżej link do jednego ze sklepów:

https://www.notino.pl/armani/acqua-di-gio-pour-homme-woda-toaletowa-dla-mczyzn/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz