Perfumy męskie Carolina Herrera Bad Body – recenzja i opinia

Zły chłopiec to dosłowne tłumaczenie nazwy perfum od wenezuelskiej projektantki mody nazywanej kiedyś najlepiej ubraną kobietą świata – Caroliny Herrery. Butelkę tę kupiłem zaintrygowany ciekawym wyglądem butelki przypominającej błyskawicę. Według kilku komentatorów z tym symbolem związane są pewne kontrowersyjne porównania kierujące nasze myśli w stronę zachodnich sąsiadów, ale akurat ten argument w ogóle do mnie nie trafił. Mnie interesuje wygląd, zapach i przeznaczenie perfum Bad Boy od Carolina Herrera – i dokładnie tym będę zajmował się w dzisiejszej recenzji.

Realne zdjęcia perfum:

Z wyglądu pudełko Bad Boy’a nie wyróżnia się prawie niczym oprócz eleganckiego złotego paska oraz stosunkowo szerokiego opakowania. Celofan jest gruby i solidny, a samo pudełko wykonane z naprawdę wysokiej jakości kartonu. Magia zaczyna się tutaj jednak dziać po odpakowaniu perfum, bo butelka jest naprawdę cudownie oryginalna. Leżąc na mojej półce od razu zwraca na siebie uwagę, a dzięki ciężkiej pracy projektantów wygląda bardzo elegancko a nie kiczowato.

No cóż – zachwytów nad wyglądem sporo, ale co z samym produktem? Zapach opisywany jest jako bardzo oryginalny, taki który się kocha albo nienawidzi. I dokładnie to samo mógłbym o nim powiedzieć. Jest dość ciężki – mam tutaj na myśli nuty skórzane, wetiwer oraz czarny pieprz, ale także pociągający przez grejpfrut oraz konopię. Mieszanka jest naprawdę urzekająca, a ponieważ jest to zapach dość nowy to nie będziesz pachniał jak pół polski. Carolina Herrera stworzyła ten zapach dla mężczyzny który uważa, że zasady są po to żeby je łamać. Uważam, że zamysł udał się perfekcyjnie. Wchodząc do pokoju z pewnością przyciągniesz spojrzenia – albo przyjazne albo nie. Dla mnie osobiście perfumy te kojarzą się z pewnością siebie, i jeśli miałbym opisać je jednym słowem to byłoby to słowo niepokorne.

No dobrze, moja opinia moją opinią, ale co na ten zapach powiedzieli współpracownicy?

Praca

Moja teoria o kochaniu lub nienawidzeniu perfum sprawdziła się w 100 procentach. 12 na 15 osób które ocieniały mój zapach bardzo je polubiły. 3 pozostałe powiedziały, że pachnę jak ich dziadek. Generalnie jest to dokładnie to, czego się obawiałem, bo granica pomiędzy zapachem męskim a dziadkowym jest bardzo bardzo cienka. Co ważne, zapach utrzymał się w nienaruszonym stanie aż do wyjścia, o czym przekonałem się kiedy współpracownik udał, że wymiotuje z powodu tego jak on to określił „odoru”. Na szczęście był w mniejszości. Według mojej teorii zdecydowana mniejszość osób które tego zapachu nie lubią jest wrażliwe na jeden ze składników – skórę, wetiwer lub czarny pieprz w nadmiernych ilościach. W przypadku Bad Boy projektant zdecydowanie sobie nie żałował aby uczynić perfumy bardzo mocnymi, co może wywoływać skrajne reakcje – na szczęście w większości pozytywne.

Spotkanie towarzyskie

Zapach Bad Body od Carolina Herrera wywołał porządną burzę w czasie spotkania z przyjaciółmi. Nie udało się nam dojść do porozumienia kto i w jakiej sytuacji powinien użyć tych perfum, ani czy są one piękne, czy obrzydliwe. Najbardziej sporną sprawą była intensywność zapachów ciężkich o których pisałem już wcześniej. Te nuty nie mają powodzenia u niektórych kobiet, bardziej wrażliwych na tego typu zapachy, ale za to podobają się mężczyzną. Z kolei dwie z pięciu koleżanek powiedziały, że to mega pociągający zapach, który nigdy by się im nie znudził. Ciężko było dojść do porozumienia, ale zdecydowaliśmy, że:

  • zapach zdecydowanie nie jest uniwersalny
  • jednocześnie jest to bardzo oryginalna kompozycja którą warto się zainteresować
  • i w dodatku mało kto ją jeszcze zna 🙂
  • jako jeden z niewielu zapachów nie ma limitu wieku i może się podobać każdemu

Moje wrażenia i opinie

Nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że moje uczucia dotyczące Bad Boy od Carolina Herrera są bardzo mieszane. Z jednej strony mogę uznać ten zapach za swoiste odkrycie. Z drugiej, bałbym się nosić go codziennie ze względu na to, że dla niektórych jest on wręcz nieznośnie ciężki. Jaki z tego wniosek? Carolina Herrera idealnie dobrała nazwę do zapachu. Jest on przeznaczony dla osób których nie obchodzą konwenanse – takich, którym zapach się spodoba i będą go nosić bez względu na zdanie innych. Ja niestety do nich nie należę. Należy także wspomnieć o cenie, która jest bardzo wysoka, myślę że ze względu na to, że perfumy są nowe (rok wydania 2021). Możliwe, że z czasem stanieją.

Gdzie kupić

Perfumy Bad Boy od Carlina Herrera znajdziesz już w prawie każdej perfumerii. Ja najtaniej (a jednocześnie pewnie) znalazłem swoje w perfumerii Notino. Równie dobrze możesz poszukać okazji np. w Sephorze, ale przez internet były one o około 20% droższe.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz