Perfumy damskie Chloé Chloé – recenzja i opinia

Jeśli zastanawiało Cię kiedyś jak przeczytać słowo „Chloé”, to nie jesteś sam. Nigdy nie chciało mi się tego sprawdzać, ale wczoraj zanim zabrałem się za recenzję zorientowałem się, że aby nie wygłupić się w pracy albo podczas spotkania z przyjaciółmi dobrze by było się douczyć. Nazwę firmy oraz zapachu wymawia się „Kloji”, co oznacza że perfumy które stoją przede mną nazywają się Kloji Kloji. Ładnie, prawda?

Butelka w której znajdują się perfumy sprawia wrażenie produktu premium. Kształt szkła oraz metalowe elementy z wytłoczonym logo producenta nadaje im wrażenia drogich i ciężko dostępnych perfum (a kokardka dodatkowego uroku). Patrząc na cenę Chloé Chloé nie jest to nic dziwnego, a po pierwszym użyciu muszę przyznać, że opakowanie jest idealnie dopasowane do swojej zawartości. Pierwsze nuty które wyczułem to piękny zapach owocowo-kwiatowy, oraz coś, co producent nazywa „zapachem pudrowym”. Mi najbardziej przypomina zapach świeżego prania, co nie jest w żadnym wypadku krytyką. Za tenże zapach odpowiada bursztyn oraz jałowiec wirginijski, które akompaniują kwiatom róży, piwonii i mangolii. Zapach jest bardzo ładny, ale nie nazwałbym go nowoczesnym. Bardzo kobiecy, nadaje się na specjalne okazje ale do noszenia na co dzień byłby według mnie delikatnie zbyt mdły (choć na pewno zależy to od gustu i przyzwyczajeń). Dla fanek zapachów pudrowych, są to prawdopodobnie najlepiej skomponowane perfumy tego typu. Jest to pierwszy zapach w którym nie koniecznie chciałem pokazać się w pracy, ale nauka wymaga poświęceń. Więc poszedłem.

Praca

Moje obawy okazały się zupełnie uzasadnione. Pierwszy tekst jaki usłyszałem brzmiał „hej Michał, pachniesz jak moja babcia”, po którym mój kolega został zakrzyczany przez dwie pracujące obok koleżanki. Ziarno zostało zasiane, i sam zacząłem się zastanawiać, czy zapach nie jest zbyt „babciny”. Moje wątpliwości zostały rozwiane po tym, jak skruszony Damian (elokwentny kolega) powiedział, że tak tylko żartował bo zapachu Chloe używała jego była dziewczyna. Cała reszta biura o perfumach wyraziła się pozytywnie, a co najmniej dwie dziewczyny dopytywały o nazwę i cenę perfum. Recenzje były więc praktycznie w całości pozytywne, choć w mojej głowie pozostał komentarz dotyczący „babciności” tych perfum.

Spotkanie towarzyskie

Był to pierwszy temat który poruszyłem podczas spotkania towarzyskiego. Po chwili namysłu i krótkiej dyskusji doszliśmy do wniosku, że jałowiec w połączeniu z kwiatami może dać efekt przesadnej pudrowości i skojarzyć się z perfumami z poprzedniej epoki. Mimo to, nikt z grupy znającej się na perfumach nie określiłby Chloé Chloé jako babcinych (nawet nie wiesz jak wkurza mnie kopiowanie „é” za każdym razem kiedy chce napisać nazwę perfum. Kto to wymyślił?). Wszyscy skupiliśmy się na rozpracowaniu niesamowitego sukcesu tej kompozycji jednocześnie dyskutując o stosunku ceny do jakości designerskiego produktu. Efekt dyskusji możesz przeczytać poniżej:

  • są to prawdopodobnie najładniejsze perfumy z grupy „pudrowych”
  • świetne na randkę czy ważną okazję
  • koniecznie do powąchania przed zakupem (nie kupuj ich na prezent bo nie każdemu pasują)
  • zanim je ocenisz pochodź 2-3 dni i zobacz, czy zapach nie jest dla Ciebie mdlący
  • raczej nie dla kobiet poniżej 25 roku życia

Moje wrażenia i opinie

Podsumowując wszystko co mogłeś lub mogłaś przeczytać wcześniej doszedłem do wniosku, że Chloé Chloé to jeden z tak zwanych liderów kategorii. Perfumy dzielą się na zapachy kwiatowe, owocowe, ciężkie czy właśnie pudrowe, i to w obrębie tych kategorii należy je oceniać. Ja oceniam wymieniony zapach bardzo wysoko, pod warunkiem że wiesz co i dla czego kupujesz. Jeśli kupiłabyś 5 próbek i powąchała je, istnieje szansa że Chloé Chloé skończy na ostatnim miejscu. W kategorii perfum pudrowych jest to zapach obok którego nie potrafiłbym przejść obojętnie, ale jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, szukaj dalej.

Gdzie kupić

Chloé to marka luksusowa ale także niszowa. W jej przypadku bardzo mocno rekomenduję przejść się do drogerii stacjonarnej i wypróbować zapach przed kupieniem. Zakupu możesz potem dokonać gdziekolwiek, choć ja osobiście sugeruję Notino.

https://www.notino.pl/chloe/chloe-woda-perfumowana-dla-kobiet

 

 

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz